Linki

Kanał na Youtube, na którym zamieszczane są zapisy wydarzeń z życia społeczności ewangelickiej Trójmiasta:

EWANGELICY TRÓJMIASTO

Portal społeczności ewangelickiej, który informuje, edukuje i komentuje różne wydarzenia ukazując odmienne perspektywy ewangelickiego spojrzenia, różne wrażliwości i doświadczenia:

EWANGELICY

Portal dokumentujący dawne i obecne obiekty ewangelickie (kościoły, cmentarze, plebanie, kantoraty etc.), a także biografie osób, które szczególnie zasłużyły się nie tylko Kościołowi ewangelickiemu, ale i wszystkim współmieszkańcom, żyjących w swoich małych ojczyznach:

HISTORIA

Kanał na Youtube „Ewangelickie ABC” – zestaw krótkich filmów, w których w syntetyczny sposób prezentowane są zasady wiary ewangelicko-augsburskiej, jak i zwyczaje panujące w naszym Kościele:

ABC

Zapis wykładu bp dr hab. Marcina Hintza „Ewangelicka teologia i etyka w odniesieniu do przekazu Sali Czerwonej Ratusza Głównomiejskiego”. Wykład wygłoszony w ramach Obchodów Jubileuszu 500-lecia Reformacji w listopadzie 2017 r. w Muzeum Gdańska (kierownik projektu: A. Frąckowska, realizacja: M. Koźbiał):

WYKŁAD

Zapis debaty „Godność w czasach wolności – między nauką, etyką i wiarą” z udziałem s. Barbary Chyrowicz, prof. Magdaleny Fikus i bp dr hab. Marcina Hintza. Spotkanie zorganizowane przez Klub „Tygodnika Powszechnego” w cyklu „Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim” w Warszawie w maju 2018 r.:

DEBATA TYGODNIKA POWSZECHNEGO

Relacja z wręczenia Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza w TVP Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/46398293/profesor-malgorzata-mysliwiec-i-bp-marcin-hintz-laureatami-nagrody-heweliusza

Rozmowa z ks. bp dr hab. Marcinem Hintzem w Radiu Gdańsk:

https://radiogdansk.pl/audycje-rg/podwieczorek-mistrzow/item/105475-co-bylo-pierwsze-powolanie-czy-nauka-odpowiada-biskup-i-doktor-habilitowany-w-jednym-marcin-hintz