Pokaz filmu dokumentalnego o Jerzym Pilchu

13 października 2020 r. E-Kino Pod Baranami zaprasza wielbicieli polskiej literatury do bezpłatnego udziału w wirtualnym pokazie dokumentalnego filmu o Jerzym Pilchu. Po filmie spotkanie online z reżyserem Adamem Lewandowskim oraz z Katarzyną Kubisiowską, autorką książki Pilch w sensie ścisłym. Pierwsza biografia. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik.

Historia Jerzego Pilcha, autora wielokrotnie nagradzanych i przenoszonych na ekran powieści, takich jak Spis cudzołożnic, Bezpowrotnie utracona leworęczność czy uhonorowana Literacką Nagrodą Nike Pod mocnym aniołem. Jerzy Pilch opowiada przed kamerą o dzieciństwie w Wiśle, wpływie kobiet na własne wybory, powinnościach twórcy i relacjach z rodzicami – bohaterami jego prozy. Filmowy portret literata tworzą również jego przyjaciele – między innymi Janusz Głowacki, Andrzej Grabowski, Andrzej Stasiuk oraz Wojciech Kuczok – którzy wskazują na charakterystyczne cechy warsztatu pisarza i jego pozaartystyczne pasje.

Dostęp do wydarzenia jest nieodpłatny, obowiązują zapisy. Aby uzyskać nieodpłatny dostęp do wydarzenia założyć konto na www.e-kinopodbaranami.pl i wypełnić formularz (dwa pytania).

Więcej informacji o wydarzeniu: https://bit.ly/3iBv05F

https://www.e-kinopodbaranami.pl/page/film-o-pilchu-otwarte-e-kino/

Link do wydarzenia na Facebooku: https://bit.ly/3jEwKwn