Koncert kwartetu obojowego
w kościele
Zbawiciela w Sopocie

W sobotę 25 maja, drugiego dnia Obchodów Jubileuszu 100-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela w Sopocie, po projekcji filmu o godz. 18.00 wystąpi kwartet obojowy OBOE4STRINGS w składzie:

Jarosław Wyrzykowski – obój
Angelika Leśniak – skrzypce
Maciej Sionkowski – altówka
Natalia Kasperczyk – wiolonczela

………………………………………

Program koncertu:

Johann Pachelbel (1653–1706)
Kanon D-dur

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756–1791)
Kwartet na obój i instrumenty smyczkowe F-dur KV 370

Ennio Morricone (ur. 1928)
La Califfa

………………………………………

Georg Friedrich Haendel (1685–1759)
Bourrée ze suity Muzyka na wodzie HWV 348

George Gershwin (1898–1937)
(aranż. J. Wyrzykowski)
Prelude No. 2 Blue Lullaby

Alessandro Rolla (1757–1841)
Piccolo quartetto
na obój, skrzypce, altówkę i wiolonczelę

Ennio Morricone (ur. 1928)
(aranż. J. Wyrzykowski)
Obój Gabriela – muzyka z filmu Misja

Jan Sebastian Bach (1685–1750)
Chorał z Kantaty 147 Jezus moją radością


Jarosław Wyrzykowski

Urodził się w 1978 roku w Gdyni, gdzie swą muzyczną podróż rozpoczynał w pod kierunkiem mgr Jolanty Kowalczyk, od początku poświęcając się grze na oboju. W 2003 r. ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Józefa Raatza. Już jako student drugiego roku intensywnie udzielał się w orkiestrze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie od 2003 roku jest na stałe zatrudniony jako pierwszy oboista.
Jest także często zapraszany do współpracy przez inne orkiestry i zespoły, brał udział w wielu koncertach kameralnych i festiwalach. Począwszy od 2013 roku zgłębia również tajniki gry na oboju barokowym – studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem wybitnego wirtuoza tego instrumentu i doskonałego pedagoga Franka de Bruine. Jako solista koncertował między innymi z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną, zespołami Capella Gedanensis, Capella Bydgostiensis oraz z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego w Sopocie. Często sięga do repertuaru barokowego, chętnie wykorzystuje subtelne brzmienie oboju d’amore, rożka angielskiego i instrumentów historycznych.
Oprócz wykonywania klasycznych kompozycji obojowych w wolnym czasie tworzy także własne aranżacje i opracowania przebojów muzyki klasycznej, filmowej oraz lżejszej – z pogranicza jazzu i szeroko rozumianej rozrywki.
Chętnie angażuje się w projekty muzyczne wykraczające poza ramy nurtu klasycznego, dzięki czemu występował z tak wybitnymi artystami takimi jak: Bobby Mc Ferrin, Wayne Shorter, Jose Torres, Nigel Kennedy, Jean Michel Jarre, Marcus Miller, Trilok Gurtu, Ian Gillam, Grzegorz Turnau, Leszek Możdzer, Henryk Miśkiewicz, Adam Sztaba, Edyta Górniak, a także z zespołami takimi jak Wilki, Zakopower, Czerwone Gitary, Coma, Andrzej Jagodziński Trio, Krzesimir Dębski i wielu innych.