„Gdańska Wiosna Chóralna+”
w Kościele Zbawiciela
w Sopocie

W niedzielę, 7 maja 2017 r. o godz. 11.00 w Kościele Zbawiciela odbędzie się jeden z koncertów „Gdańskiej Wiosny Chóralnej+”. Projekt „Gdańska Wiosna Chóralna+” to cykl wiosennych koncertów w wykonaniu gdańskiego Chóru Kameralnego „441 Hz”, prowadzonego przez Annę Wilczewską. Gościem specjalnym tegorocznego projektu będzie Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna pod dyr. Piotra Sikory.

Zaproszenie Wyższobramskiego Chóru Kameralnego wiąże się bezpośrednio z obchodzonym w 2017 roku Jubileuszem 500-lecia Reformacji. Chór ten powstał i działa przy cieszyńskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej i Kościele Jezusowym – największym ewangelickim kościele w Polsce.
17-osobowy zespół tworzą ludzie różnych profesji, którzy zbierają się, by „śpiewać na chwałę Pana Boga”. Repertuar chóru obejmuje około 150 utworów. Wśród nich znajdują się pieśni sakralne a’capella polskich i zagranicznych twórców, utwory ludowe, patriotyczne i z kręgu muzyki popularnej. Wyższobramski Chór Kameralny regularnie koncertuje niemal w całej Polsce, a także w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Do największych osiągnięć zesołu należy zdobycie wyróżnienia I-stopnia na II Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Oświęcimiu, w 2010 roku, a także zajęcie I miejsca w kategorii „chóry” na XV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” w Kętach w 2012 roku.

W programie koncertów Gdańskiej Wiosny Chóralnej+ znajdują się ewangelickie utwory religijne oraz muzyka inspirowana folklorem Śląska Cieszyńskiego i Kaszub. Wyższobramskim Chórem Kameralnym dyrygować będzie Piotr Sikora, a Chórem Kameralnym „441 Hz” – Anna Wilczewska.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Koncerty:

6 maja 2017 r. (sobota), godz. 19.00
Gdańsk-Strzyża
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. M. Gomółki 9

7 maja 2017 r. (niedziela), godz. 11.00
Sopot – Skwer ks. Otto Bowiena
Kościół Zbawiciela
ul. Parkowa 5

4 czerwca 2017 r. (niedziela), godz. 19.00
Gdańsk – Dolne Miasto
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
ul. Łąkowa 34A