Wykład o dziedzictwie Reformacji
w „Dominikańskiej Szkole Wiary w Gdańsku”

10 lutego 2017 roku, w ramach wykładów z cyklu ,,Dominikańskiej Szkoły Wiary w Gdańsku”, swój referat wygłosił ks. bp prof. dr hab. Marcin Hintz – zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i jednocześnie proboszcz trójmiejskiej parafii ewangelicko-augsburskiej. Organizatorem otwartych wykładów o tematyce dotyczącej wiary i religii jest Klasztor oo. Dominikanów w Gdańsku, a bezpośrednio za ,,Dominikańską Szkołę Wiary” odpowiedzialny jest o. Wojciech Czwichocki OP.

Wykład ks. biskupa Marcina Hintza zatytułowany ,,500-lecie dziedzictwa Reformacji” był bezpośrednim nawiązaniem do jubileuszowego roku 2017, w którym ewangelicy na całym świecie obchodzą 500-lecie Reformacji – czyli dzieła odnowy Kościoła, którego symboliczny początek miał miejsce w Wittenberdze dnia 31 października 1517 roku.

Spotkanie było okazją do przybliżenia słuchaczom życiorysu Ojca Reformacji ks. dra Marcina Lutra, historii Reformacji, podstawowych zasad wiary Kościoła ewangelickiego i reformacyjnej teologii – zwłaszcza teologii krzyża oraz poszukiwań ,,łaskawego Boga” przez Lutra, które doprowadziły do powstania ewangelickiej nauki o usprawiedliwieniu i zbawieniu z łaski przez wiarę. Ks. bp Hintz mówił również o dialogu ekumenicznym i wypracowanej przez katolików i ewangelików formule wspólnego upamiętnienia 500-lecia Reformacji w roku 2017. Po wykładzie przez godzinę zainteresowani zadawali pytania.

Cały wykład do odsłuchania jest na stronie internetowej ,,Dominikańskiej Szkoły Wiary w Gdańsku” w zakładce ARCHIWUM:

http://gdansk.szkolawiary.dominikanie.pl/#