„Ożywić gdańskiego
Rembrandta” – wykład
w Domu Uphagena

W środę 22 lutego 2023, godz. 17.00 Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na wykład z cyklu „Kultura Dawnego Gdańska”. Prelegentem będzie Marek Zygmunt, który wygłosi wykład pt. „Ożywić gdańskiego Rembrandta. Jak wykorzystywać nowe media do upowszechniania dziedzictwa kulturowego”.

Spotkanie będzie dotyczyło prezentacji gdańskiego dziedzictwa kulturowego poprzez media elektroniczne. Prelegent wskaże, czym dysponują muzea i jak obecnie przetworzone treści docierają do odbiorców poprzez multimedia w wystawach fizycznych, jak i w prezentacjach wirtualnych. Wystąpieniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „Rembrandt z kolekcji Jacoba Kabruna” wyprodukowanego przez Muzeum Narodowe w Gdańsku autorstwa Marka Zygmunta. Zostaną również przedstawione podstawy decyzji autora i zespołu twórców podjęte przy tworzeniu tego materiału filmowego.

Dom Uphagena, Oddział Muzeum Gdańska, ul. Długa 12,
Wstęp wolny. Wśród słuchaczy zostaną rozlosowane ciekawe książki.

Marek Zygmunt
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Artysta nowych mediów zajmujący się obok twórczości również projektowaniem wystaw, przygotowaniem i wykonawstwem multimediów do wystaw sztuki i wystaw muzealnych. Specjalizuje się w tworzeniu materiałów multimedialnych stosowanych w wystawach muzealnych w których wykorzystuje zasoby materialne i niematerialne do poszerzania prezentacji dziedzictwa kulturowego. Tworzy prezentacje i instalacje audiowizualne, filmy dokumentalne, reportaże i inne formy wykorzystywane poza wystawami fizycznymi także w prezentacjach wirtualnych.